Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi

Üniversite hangi ilde bulunuyor?
Ankara
Üniversite statüsü nedir?
Vakıf
Şehrin sosyal, kültürel, tarihi, turistik özellikleri nelerdir?
Fakültemiz başkentte bulunmasından kaynaklı sosyal ve kültürel olanakları oldukça fazladır. 11 ayrı devlet tiyatro sahnesi ve yaklaşık 26 adet sinema salonu bulunmaktadır. Ayrıca her sene Ankara Uluslararası Müzik Festivali, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivalleri, Beypazarı Festivali ve Çubuk Turşu ve Kültür Festivali gibi festivaller gerçekleştirilmektedir. Şehrimiz tarihi yönden de zengin kaynaklara sahiptir.
Şehrin ulaşım imkanları nelerdir?
Şehrimizdeki toplu taşıma dolmuşlar, özel halk otobüsleri, belediye otobüsleri, Metro ve Ankaray ile sağlanmaktadır. Raylı ve kablolu sistemlerde 5 hat çalışmakta olup 3 ayrı hattın yapımı devam etmektedir. Hatta göre değişmekle birlikte belediyeye ait ulaşım araçları saat 00.30’da son seferini yapmaktadır.
Şehirdeki yurt olanakları nasıldır?
Ankara’da 31 adet KYK Yurdu bulunmaktadır. Kapasiteleri hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.
Evlerin kira durumları ve özellikleri nasıldır?
Ortalama kiralar 7000-15000 arasındadır.
Üniversitenin eğitim, sosyokültürel ve tarihi özellikleri nelerdir?
Okulumuz 2015 yılında ilk öğrencilerini kabul etmiş olup sağlık alanında vazgeçilmezler arasına girmeyi hedeflemektedir. Donanımlı ve dinamik eğitim kadrosu ve samimi ortamıyla öğrencilerine parlak bir gelecek vaad etmektedir. Hedefimiz, özellikle sağlık alanında çağdaş, yenilikçi, ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi üniversiteler arasında yer almaktır. Alanında uzman eğitimciler eşliğinde gerçekleştirilen dersler sayesinde kendinden emin, çağın gerekliliklerine uygun davranan, her zaman daha ileriyi hedefleyen, insan haklarına saygılı, en zor koşullarda bile meslek ahlakını elden bırakmayacak hekimler yetiştirilmeye çalışılmaktadır.
Üniversitenin öğrencilere tanıdığı burs imkanları nelerdir?
YKS ÜSTÜN BAŞARI BURSU
İlk 100’e giren öğrencilere - 5500₺
İlk 101-500 arasında olan öğrencilere - 3500₺
İlk 501-1000 arasında olan öğrencilere - 2500₺
İlk 1001-10000 arasında olan - 2000₺
Akademik yıllar süresince her sene 8 ay karşılıksız burs imkanı sağlanacaktır.
TERCİH BURSU
YKS sonuçlarına göre, Üniversitemize;
1. sırada tercih ederek yerleşen öğrencilerimize %10,
2. sırada tercih ederek yerleşen öğrencilerimize %7,
3. sırada tercih ederek yerleşen öğrencilerimize %5, oranlarında yıllık eğitim öğretim ücretleri üzerinden indirim uygulanacaktır.
AKADEMİK BAŞARI BURSU
ÖSYM, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda “Ücretli” öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleşerek öğrenim gören öğrencilerin akademik yıl içinde bütün zorunlu ve seçmeli derslerden başarı sağlaması ve yıl sonu Genel Ağırlıklı Not Ortalamasının (GANO) Tıp Fakültesi için 3,50 ve üzeri - Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu için ise 3,85 ve üzere olması halinde, izleyen akademik yıl ile sınırlı olmak üzere, en yüksek yıl sonu Genel Ağırlıklı Not Ortalamasına sahip her sınıftan 2 (iki) öğrenci eğitim öğretim ücretinin %75 ‘inde ödemez.
ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARI BURSU
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Şehit veya Gazi olduğu resmi belgeyle tespit olan kişilerin çocuklarına verilen burstur. Öğrenim ücretinin %25’ ni ödemez.
KARDEŞ BURSU
Üniversite Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü Programlarında öğrenim gören kardeş öğrencilere verilen burstur. Kardeş olan öğrencilerin her birine öğrenim ücretinin %5’ i oranında burs verilir.
SPOR BAŞARI BURSU
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun belirlediği olimpik branşların birinde bireysel ya da takım halinde ulusal ve uluslararası turnuvalarda, Türkiye ve Olimpiyat Derecesi olan milli sporculara verilen burstur.
SOSYAL DESTEK BURSU
Öğrenim ücretini ödemekte maddi güçlük çeken öğrencilerin öğrenimlerine devam etmelerini sağlamak ve başarılarını arttırmak amacıyla verilen burstur. Bu bursu almaya hak kazanan öğrencilerin burs türleri (nakit, kitap, kırtasiye, beslenme, barınma yardımı vb.) ve miktarı her yıl Mütevelli Heyet tarafından belirlenir.
Üniversitenin sosyal imkanları nelerdir?
Fakültemizde bilim şenliği yapılmaktadır. Üniversitemiz gerek online sistem üzerinden gerek okul ortamında kongre ve konferans bakımından da oldukça zengindir.Aynı zamanda sene sonunda yaz şenliği etkinlikleri olmaktadır.
Üniversitedeki kütüphane, çalışma salonu olanakları nasıldır?
Üniversitemizde fakülte içerisinde bir tane kütüphane bulunmaktadır .Hastanelerimiz içerisinde de çalışma alanları bulunmaktadır. Kütüphanelerimizde ekstra bir kantin hizmeti bulunmamaktadır, okulumuzun ve hastanenin kantinleri hizmet vermektedir.
Üniversitede hangi öğrenci toplulukları bulunuyor? Tıp fakültesinde etkinlikler yapan öğrenci toplulukları hangileridir?
Okulumuzda aktif olarak tiyatro kulübü, sosyal yardım kulübü, hayvanseverler topluluğu, gezi kulübü ve Yüksek İhtisas Tıp Öğrencileri Birliği yer almaktadır. Tıp fakültemizde aktif olarak etkin yapan topluluğumuz Yüksek İhtisas Tıp Öğrencileri Birliğidir.
Okuldaki yemek imkanları nasıldır?
Okulumuzda yemekhanemiz mevcuttur ve burada günlük yemekler çıkmaktadır. Fakülte dışında okulumuzun bulunduğu çevrede de oldukça fazla yemek yerleri mevcuttur. Klinik dönemdeki öğrenciler için hastanelerde belirlenmiş olan özel fiyatlarla yemek yiyebilmektedirler. Bunlara ek olarak hastane çevresindeki yemek yerlerinde de yeme imkanı vardır.
Üniversitenin şehir içindeki konumu ve fakültenin üniversite kampüsüne göre konumu nasıldır?
Fakültemiz Çankaya İşçi Bloklarında bulunmaktadır.Söğütözü Metro Durağına 10 dakika mesafededir.Üniversitemizin diğer bölümleri Balgat Oğuzlar Mahallesi’nde bulunmaktadır.
Tıp Fakültesinin tarihçesi nedir?
Fakültemiz Ağustos 2013’te kurulmuştur. 2015 yılında eğitim hayatına başlamıştır.
Fakültenin sosyal, sportif ve kültürel olanakları nelerdir?
Fakültemiz yeni bir fakülte olduğundan şu anda aktif olarak yalnızca Bilim Kültür ve Sanat Şenliği düzenlenmektedir.
Tıp Fakültesinde hangi öğrenci değişim programlar uygulanmaktadır, TurkMSIC’in ve üniversitenizin sağladığı değişim imkanlarından bahseder misiniz?
TurkMSIC değişim programı
http://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/IntRelCoord.html
Erasmus+ Öğrenci Hareketliliği
https://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/sayfa/ogrenci/erasmus/erasmus-programi

Fakültenin eğitim dili nedir?
Fakültemizdeki eğitim dili türkçedir
Fakültede İngilizce hazırlık dönemi var mı, varsa zorunlu tutulmakta mıdır?
Fakültemizde İngilizce Tıp için hazırlık eğitimi bulunmaktadır.Hazırlık zorunlu olmayıp yeterlilik sınavının ardından direkt bölüme başlanabilir.Bunun yanında dönemlerimizde zorunlu Medikal İngilizce dersleri mevcuttur. (Dönem 1 için 112 saat)
Fakültenizde devam zorunluluğunuz var mı? Var ise devamsızlık bilgisini nereden öğreniyorsunuz?
Teorik derslerde %70, pratik derslerde %80 devam zorunluluğu vardır. Öğrenciler devamsızlıklarını kendileri takip etmektedir. Devamsızlıktan kalan öğrenci listesi duyuru panosunda ilan edilir .
Tıp Fakültesi TEPDAD tarafından akredite edilmiş midir? Akreditasyon süreniz ne zamana kadar bulunmaktadır?
Tıp fakültemiz akreditasyon sürecindedir henüz akredite değildir.
Tıp Fakültesinin akreditasyon süreci sırasında ve sonrası yaptığı çalışmalar nelerdir?
Gerekli bütün evraklar sistemli bir şekilde kayıt altında tutulmaktadır. Bunun dışında sınav merkezi, öğrenci bilgi sistemi gibi uygulamalarda akredite fakülte seviyesinde eğitim verilmektedir.
Fakültenizde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı bulunuyor mu?
Evet, bulunmaktadır.
Hastanenin bütün bölümleri tek bir binada mı? Tıp Fakültesinin hastaneye göre konumu nasıldır? Tıp Fakültesi ve hastane dışında eğitim alırken gidilen başka bir birim bulunuyor mu?
Klinik stajlarımız, anlaşmalı olduğumuz ülkemizin gelişmiş hastaneleri olan Medical Park, Liv Hospital ve Güven Hastanesinde gerçekleşmektedir. Liv Hospital / Kavaklıdere-Çankaya harita konum: https://www.google.com/maps/place/Liv+Hospital+Ankara/@39.9119118,32.8566473,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xd7ce329bc329443e!8m2!3d39.9119118!4d32.8566473 Güven Hastanesi / Kavaklıdere-Çankaya https://www.google.com/maps/place/G%C3%BCven+Hastanesi/@39.904442,32.854419,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xe90a900ed829e22c!8m2!3d39.904442!4d32.854419 Medical Park / Batıkent-Yenimahalle https://www.google.com/maps/place/Medical+Park+Ankara+Hastanesi/@39.9655922,32.7095771,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xc0a532d339de4041!8m2!3d39.9655922!4d32.7095771
Anabilim dallarının konumu nasıldır?
Temel tıp birlikte bulunmaktadır. Dahili ve cerrahi bilimler ayrıdır.
Fakültenizde her dönemde kaç öğrenci bulunuyor?
Dönem1: 180 Dönem2: 110 Dönem3: 75 Dönem4: 50 Dönem5: 67
Dönem 4-5-6’da her staj grubunda kaç öğrenci bulunuyor?
Dönemler ortalama 60 kişi civarındadır. ABCD olmak üzere 4 staj grubu vardır ve her staj grubunda da ortalama 12-13 öğrenci yer almaktadır.
Fakültenizde öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı kaçtır?
Üniversitemizde yaklaşık olarak 6 öğrenciye 1 öğretim elemanı düşmektedir.
Tıp Fakültesinin eğitim sistemi nasıldır? (Entegre, PDÖ, Klasik, Hibrit) Fakültenizde herhangi bir sınav sistemine yönelik eğitim verilmekte midir (USMLE, TUS, GMC...)?
Fakültemizde Hibrit Sistem uygulanmaktadır. Dersler komite adı verilen bir paket içerisinde verilmektedir. Bu sayede temel bilim dersleri ve klinik konular birbirleriyle ilişkilendirilerek anlatım bütünlüğü sağlanmaktadır. Teorik olarak anlatılan konuların pratik uygulamaları da bütünü tamamlamaktadır. Bu sistemde sınavlar verilen bütün derslerden aynı anda yapılır ve baraj sistemi uygulanır. Bu sistemle öğrencilerin bütün derslere çalışması sağlanır. Entegre sistemden ayırt eden şey ise finale giriş uygulamasıdır. Klinik Beceri Eğitimi, Kanıta Dayalı Tıp, İletişim Becerileri ve Eleştirel Düşünce Ve Sanat dersleri de komiteler arasında verilmektedir. Bu derslerden %70 oranında başarılı olunması final sınavına girişi sağlamaktadır.
Dönemlere göre ders içerikleri nasıldır? Klinik eğitimler kaçıncı sınıfta başlamaktadır?
DÖNEM-1: https://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/uploads/docs/tip/tip_ders_icerikleri/1574776827_20182019egitimogretimyilidonemIdersIcerikleri.pdf DÖNEM-2: https://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/uploads/docs/tip/tip_ders_icerikleri/1574776918_20182019egitimogretimyilidonemIIdersIcerikleri.pdf DÖNEM-3: https://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/uploads/docs/tip/tip_ders_icerikleri/1574776978_20182019egitimogretimyilidonemIIIdersIcerikleri.pdf DÖNEM-4: https://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/uploads/docs/tip/tip_ders_icerikleri/1574776977_20182019egitimogretimyilidonemIvdersIcerikleri.pdf
Fakültede tıp eğitimi dışında hangi dersler verilmektedir?
Dönem 1: YÖK tarafından zorunlu kılınan Atatürk İlke ve İnkılapları, Türk Dili ve Edebiyatı ve İngilizce dersleri verilmektedir. Bunun yanı sıra seçmeli derslerimiz mevcuttur; İşaret Dili, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Terminoloji, Sağlık Kurumlarında İnsan Kaynakları Yönetimi.
Dönem 2: Tıbbi İngilizce ve seçmeli dersler olarak: Marka Yönetimi, Yardımla Üreme Teknikleri, Temel Fotoğraf Bilgisi.
Dönem 3: Tıbbi İngilizce ve seçmeli dersler olarak: Tıbbi Biyokimyada Probleme Dayalı Öğrenim, Ses Nefes Ritim, Spektroskopik Yöntemler, Fonksiyonel Tıp
• Beyin nasıl gelişir, nasıl öğrenir?
• Perinatal otopsi
• TUS hazırlık: Histoloji-Embriyoloji
• TUS hazırlık: Mikrobiyoloji
• Kan yolu ile bulaşan enfeksiyonlar ve korunma yöntemleri
Fakültenizin akademik eğitim öğretim takvimi nasıldır?
Dönem 1-2-3 için:
https://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/Uploads/akademik_view/icerik_yonetimi_view/67ddc1ff219d2d0f9bc0f3729c6c24c9.pdf

Dönem 4:
https://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/Uploads/akademik_view/icerik_yonetimi_view/119a91a40a4390d710b51b25d6e74ce4.pdf

Dönem 5:
https://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/Uploads/akademik_view/icerik_yonetimi_view/4a93790965b4c1e15f0bee4a9633a81c.pdf
Özellikle Temel Bilimler evresinde (Dönem 1-2-3) pratik dersler nasıl işleniyor? Pratik derslerin dönemlere göre yoğunluğu nasıldır?
Anatomi: Konu teorik olarak anlatıldıktan sonra aynı gün veya ilerleyen günlerde pratik dersler profesör hoca eşliğinde gerçekleştirilir. Öğrenci işlenen konuyu bu sayede görsel olarak da tekrar etmiş olur.
Histoloji: : Teorik olarak anlatılan konu laboratuvarda preparatlar üzerinden edilir. Yeniden konu anlatılmaz fakat dersi gerçekleştiren öğretim üyesi hedeflenen şeyleri açıklar ve öğrenci gördüklerinin çizim defterine kaydeder.
Fizyoloji: Pratik uygulamaya geçilmeden önce uygulama öğrenciye açıklanır. Sonrasında öğrenci merkezli ve aktif katılımlı uygulama yapılır.
Mikrobiyoloji: Teorik dersten sonra ilgili konunun pratik uygulaması yapılır. Öncelikle kısa bir hatırlatma dersi yapılır. Sonrasında profesör hocalar eşliğinde laboratuvar uygulaması tamamlanır.
Biyokimya: Pratik ders öncesinde ilgili konunun föyü dağıtılarak öğrencini derse hazırlıklı gelmesi sağlanır. Pratik derse gerçekleştirilecek deneyler öğretim üyesi gözetiminde öğrenciler tarafından gerçekleştirilir. Sonuçlar özetlenir ve pratik uygulama sonlandırılır.
Anatomi laboratuvarı ne düzeyde yeterli?
Anatomi pratik derslerimiz 20-25 kişilik 8 grup şeklinde gerçekleştirilmektedir. Yeterli sayıda maket ve kadavra vardır. Kadavra hoca tarafından hazırlanır ve öğrenciler 4-5 kişilik gruplar halinde kendisi çalışır. Maketlerden çalışılırken de aynı sistem geçerlidir. Ders sonunda hoca konuyu toparlar ve kısaca özetler.
Pratik derslerde öğrenci başına düşün mikroskop sayısı kaçtır?
Öğrenci başına 1 mikroskop düşecek şekilde gruplara ayrılıp pratik derslerimizi gerçekleştiriyoruz.
Fakültenize özgü uygulamalarınız var mı?
Kanıta Dayalı Tıp dahilinde makale saatleri ve makale sunumları gerçekleştirilmektedir. Literatür tarama, çeviri yapma ve yorumlama üzerine derslerimiz bulunmaktadır. Eleştirel düşünce ve sanat derslerimiz bulunmaktadır. Okulumuz her yıl Geleneksel Bilim Şenliği gerçekleştirmektedir.
Mesleki Beceri Dersleri var mı?
Birinci sınıf programında Klinik Beceri Eğitimi dâhilinde derslerimiz gerçekleştirilmiştir. Bu dersler kapsamında
 El yıkama ve steril eldiven giyme/çıkarma becerisi
 Hasta öyküsü alma ve kaydetme becerisi
 Temel muayene yapma becerisi
 Nabız-solunu sayısı ölçme becerisi
 Vücut sıcaklığı ölçme becerisi
 Kan basıncı ölçme becerisi
 Elastik bandaj uygulama becerisi
 İntramüsküler enjeksiyon uygulama becerisi
 Subkutan enjeksiyon uygulama becerisi
 İntravenöz enjeksiyon uygulama becerisi
 Temel yaşam desteği ve yabancı cisim çıkarma becerisi
 Boyunluk uygulama becerisi
 Sırt tahtası ile hasta taşıma becerisi
 Tek kişi ile hasta taşıma becerisi
 İki elle altın beşik yöntemiyle hasta taşıma becerisi
 Kırık-çıkı tespiti yapma becerisi
 Kanam kontrolü yapma becerisi
 Deri yaralanmalarında pansuman yapma becerisi kazandırılmıştır.
Klinik Beceri Eğitim, Eleştirel Düşünce ve Sanat, İletişim Becerileri ve Kanıta Dayalı Tıp derslerinin sınav sonuçlarında totalde %70 başarı gösterme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu not final sınavına girip girememeyi belirlemektedir.
Simüle Hasta Laboratuvarı var mı?
Simüle hasta laboratuvarımız bulunmaktadır. Klinik beceri eğitimi dersleri burada yapılmaktadır. 12-13’er kişilik gruplar halinde kullanılmaktadır. Yeterli sayıda ekipman vardır. Finale giriş sınavını etkilemektedir. Sınavından alınan notun %40’ı alınmaktadır.
Fakültenizin dönemlere göre ölçme-değerlendirme sistemi nasıldır? Final ya da komite sınavlarınızın sistemi hakkında bilgilendirebilir misiniz?
Dönem 1, 2 ve 3:Çoktan seçmeli teorik sınav ve ek olarak pratik sınavlar.
Dönem 4,5 : Çoktan seçmeli teorik sınav ve sözlü sınavlar. Ayrıca öğrenci dosyası hazırlanmakta ve değerlendirmeye katılmaktadır. Bunun dışında pratik sınavlar da yapılmaktadır ve buradan alınan notlar sözlü sınava ve teorik sınava girişi belirlemektedir.
Dönemi tamamlamak için gerekli olan not sistemi nasıldır?
Fakültemizin geçme notu 60’tır. Komite notlarının %60’ı ve final sınavının %40’ı alınarak hesaplanır. Finalsiz geçme bulunmamaktadır.
Pratik sınavlar nasıl yapılıyor?
Öncelikle pratik sınavlarımız zilli sınav sistemine dayanmaktadır. Zilli sınava gelecek olursak, öğrenciler bir pratik sınav sorusunun başında belli bir süre durmaktadır ardından zil çaldığında diğer bir soruya geçmeleri gerekmektedir. Pratik sınavı olan dersler: Anatomi: Anatomi pratik sınavımız 2 kısımdan oluşmaktadır. İlk kısım, amfimizde tahtaya görsel yansıtıp o görsel üzerinden okla gösterilen yeri, orayla ilgili özellikleri sorma-cevaplama üzerinedir. İkinci kısımda ise laboratuvarda maketler ve kadavra üzerinden sorular sorulmaktadır. Histoloji: Sınavlarımız mikroskopta incelediğimiz preparattaki yapıyı tanıyıp çizme ve isimlendirme üzerinedir. Mikrobiyoloji: Mikroskopta preparatta gördüğümüz yapının ismini yazma ve araç-gereç isimlendirme üzerinedir.
Temel Bilimler döneminde finalsiz geçme var mıdır?
Üniversitemizde finalsiz geçme durumu yoktur.
Fakültede eğitim sürecini iyileştirmek için ne gibi çalışmalar yapılmaktadır? Fakülteniz öğrencilerin akademik araştırmalara ne kadar elverişlidir?
Fakültemizde düzenli aralıklarla geri bildirim anketleri uygulanmaktadır. Eğitim koordinatörlerimizle de aldığımız eğitim ve sorunlarıyla alakalı sağlıklı iletişim kurabilmekteyiz.
Öğrenciler eğitimleri hakkında söz sahibi olabiliyor mu?
Öğrencilerin sorunlarını dekanlıklara aktarabileceği fakülte temsilcilikleri, dönem temsilcilikleri, komite sonraları geri bildirim anketleri ve buna bağlı olarak da geri bildirim toplantıları olmaktadır. Fakülte hocalarımız ve dekanlığımız biz öğrencilerle fazlasıyla iletişim halinde olup düşüncelerimizi dinleyip ellerinden geldikçe de değerlendirmeye alıyorlar.
Bu fakülteyi tercih edebilirim çünkü…
Okulumuz yeterli ve az sayıda öğrenci aldığından hocalarımızla olan iletişimimiz daha kolay ve samimidir böylelikle derslerimiz de oldukça verimli geçmektedir. Bununla birlikte pratik derslerimiz için de yeterli miktarda maket, yeni kadavra, fazlasıyla mikroskop ve preparat bulunmaktadır. Her öğrenci için okulumuzda bir danışman hoca bulunmaktadır. Okulumuzun Ankara’da merkezi bir yerde bulunuyor olması da ulaşım açısından, kütüphaneye ve merkezi yerlere yakın olması bakımından oldukça büyük bir avantajdır.
Bu üniversitede okumanın dezavantajları nelerdir?
Okulumuz henüz yeni bir üniversite olduğundan elbette birtakım eksikleri var fakat dekanlık da bunun farkında ve fakültemizi geliştirmek adına her geçen gün yenilikler yapılmaktadır. Kişiye bağlı bir dezavantaj olarak görülebilecek diğer bir özellik de kampüsümüzün olmamasıdır fakat zaten okulumuz gayet merkezi bir yerde bulunduğundan kampüs hayatına pek de ihtiyaç olmamaktadır.
Fakültenizde çevirim içi eğitim sistemi mevcut mu? Mevcutsa nasıl bir sistem kullanıyorsunuz?
Fakültemizde çevrim içi eğitim sistemi olarak Yüksek İhtisas Uzaktan Eğitim Sistemi (YIUZEM) mevcuttur. Derslerimiz zoom programı üzerinden işlenip sonrasında da derslerimizin pdfi bu sistemimize yüklenmektedir. Gerekli pratik derslerimizin konu anlatımlı maket videosu, preparat anlatım videosu da bu sisteme yüklenmektedir. Derslerimize ek olarak sistemimizde zoom ya da skype üzerinden alanında uzman çeşitli kişilerle farklı konularda etkinlikler, söyleyişler gerçekleşmeketdir.
Fakültenizde çevirim içi sınav gerçekleşti mi? Gerçekleşti ise nasıl gerçekleşti?
Fakültemizde çevrim içi sınav gerçekleşti. Okulumuzun anlaşmış olduğu bir internet programı üzerinden komitelerimizi gerçekleştirdik. Soru başına 1 dakika kadar süre verildi, sorulara geri dönüş hakkımız vardı, kamera ve mikrofonumuz açık olmadan sınavlarımıza girdik.