Merhabalar!

Değerli hekim adayları,

Bizler mesleğini "Tıp Doktorluğu" olarak seçmiş, halen eğitimimize devam eden ve sizlere yol gösterici olmayı hedefleyen "Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC)" Gönüllüleriyiz. Bu kılavuzumuzu, Tıp Fakültesi tercih etmeyi düşünen sizler ve tıp fakültesinde okuyan arkadaşlarımız için hazırladık. Fakülteler hakkında öğrenci gözüyle hazırlanmış ve öğrenciler tarafından düzenlenmiş bu bilgilerin sizler için faydalı olmasını diliyoruz. Sitemizde bilgileri bulunan tıp fakültesi sayısını, 47'den 77'ye çıkararak, fakülteler hakkında daha detaylı ve güncel bilgiler içeren 50 başlık hazırlayarak size en doğru ve kapsamlı bilgileri sunmayı amaçladık. 22 Temmuz 2019 tarifinde bitirdiğimiz güncellememiz ile bu sene yapılacak tercih dönemine yetişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Klavuzumuzun, her dönem yapılacak ufak güncellemeler ile ileriki yıllarda faydalı olacağına inanmaktayız. Tercih Dönemi'nin çok zorlu bir süreç olduğunu kendi tecrübelerimizden de bilmekteyiz. Ayrıca tıp eğitiminin de çok zorlu bir süreç olduğunu da sizlere belirtmek isteriz. Bu zorlu süreci en doğru kararlarla atlatmanızı ve hangi fakülteyi tercih edersiniz edin, mutlu olacağınız bir eğitim almanızı dileriz.

Anasayfadaki interaktif haritadan, hakkında bilgi almak istediğiniz tıp fakültesini seçebilir, hazırladığımız fakülte rehberine ulaşabilirsiniz. Tarayıcınız Flash Player desteklemiyorsa "Fakülteler" sekmesine tıklayarak da aynı bilgilere ulaşabilirsiniz.

“TurkMSIC Hakkında” sayfamızdan Türk Tıp Öğrencileri Birliği ve çalışmalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

“Tıp Tercihim Küçük Çalışma Grubu” sayfamız bu rehberi sizler için var eden takımımız hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu kılavuzun hazırlanmasında emeği olan her fakülteden, bize kendi fakültelerinin bilgilerini ulaştıran tüm Yerel TurkMSIC Birliklerimize, supervisor'larımız Mert Can KÖKER ve Ahmet Fatih ÇALIŞKAN'a, birlikte sorunsuz bir şekilde çok çalıştığımız Tıp Tercihim ekip üyelerimiz Burçak USLU, Eyüp KARTAL, Gökçen İLERİ, Ertuğrul KILIÇ, Ayşe İlayda DEMİREL ve Ayşe Buket TAŞKIN'a çok teşekkür ederim.

Onur AMAÇ
Tıp Tercihim KÇG Koordinatörü
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi