Lokman Hekim Üniversitesi Tıp Fakültesi-2019

Üniversite hangi ilde bulunuyor?: 
Ankara
Üniversite statüsü nedir?: 
Vakıf
Şehrin sosyal, kültürel, tarihi, turistik özellikleri nelerdir?: 

Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en kalabalık ikinci ili, Ankara ilindeki müzelerin büyük çoğunluğu Ankara şehir merkezi sınırları içerisinde kalır. İlde çeşitli kurumlarca işletilen 53 müze bulunmaktadır, birçok arkeolojik alan vardır. Buralarda keşfedilmiş kıymetli eserler Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi'nde sergilenmekte, yapılar da ziyarete açık tutulmaktadır. Ahlatlıbel, Etiyokuşu, Karaoğlan ve Kocumbeli höyüklerinde taş ve bronz çağlarından yapıtlar bulunur. Hititlerden kalan çeşitli kalıntılar arasında Balıkhisar, Ballıkuyumcu, Bitik, Karaoğlan, ve Külhöyük höyükleri ve Gâvurkale taş oymaları sayılabilir. Yine Ankara Kalesi, Galatlar zamanında inşa edilmiş ve sonraki yüzyıllar boyunca çeşitli medeniyetlerce kullanılmıştır. Geleneksel hale getirilmiş birçok şenlik de vardır. Bunlar içinde en önemlisi kısaca Beypazarı Festivali olarak bilinen Uluslararası Tarihi Evler, El Sanatları, Havuç ve Güveç Festivali'dir. Bu şenliğe Türkiye'den ve dünyadan birkaç kent katılır. Şenlik her yıl ekim ayında gerçekleştirilir. İldeki bir başka şenlik, Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen Kültür ve Su Festivali'dir. Geleneksel hale getirilen bu şenlik, her yıl ağustos ayında gerçekleştirilir.Başka bir şenlikte Çubuk ilçesindeki Turşu ve Kültür Festivalidir. Ankara ilinde arkeolojik sitlere ilgi duyanlar için yabancı gezi rehberlerinde öncelikle görülmesi önerilen yer Anadolu Medeniyetleri Müzesi'dir. Başkent'in Ulus semtinde Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Roma harabeleri (Augustus Tapınağı ve Julian Sütunu) gibi pek çok turistik yer bulunur. Modern Türkiye'nin tarihi ile ilgilenenler için Anıtkabir ve eski TBMM binası turist kitaplarında sık önerilen yerlerdir.Başkent dışındaki başlıca turistik yerler Beypazarı'nın geleneksel evleri ve Gordion'dur.

Yurt içi turizmi bakımından, başta kültür turizmi olmak üzere, kent merkezi ve çevresinde kongre turizmi, Elmadağ çevresinde kış turizmi, Kızılcahamam, Ayaş, Çubuk ve Haymana çevresinde kaplıca turizmi ile Güdül'deki Tuluntaş Mağarası'nda mağara turizmi gerçekleştirilmektedir. Anıtkabir başta olmak üzere birçok müze ve anıt ile Beypazarı ve Kızılcahamam'daki tarihî evler yurt içi turizmine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca Evren ilçesi, Hirfanlı Baraj Gölü kıyısında sahip olduğu sahille Ankara ve çevre illere alternatif bir su ve doğa tatili imkânı sunmaktadır.

2008'de Anıtkabir 6 milyon kişi tarafından (%7'si yabancı), Anadolu Medeniyetleri Müzesi de 290 bin kişi (%60'ı yabancı) tarafından ziyaret edilmiştir.

Şehrin ulaşım imkanları nelerdir?: 

Şehirde 1 adet havaalanı bulunmaktadır. Özel halk otobüsleri, belediye otobüsleri ve metro ağı da şehirdeki mevcut ulaşım imkanları dahilindedir. Üniversite binasına ulaşım otobüs ve metro ağı ile oldukça kolaydır.

Şehirdeki yurt olanakları nasıl?: 

Ankara’da yaklaşık 30 adet KYK yurdu bulunmaktadır. Bunlardan okulumuza en yakın olanı; yürüme mesafesinde olan Tahsin Banguoğlu (Balgat) Erkek yurdudur. 100’ün üzerinde de özel yurt da bulunmaktadır ve yaklaşık olarak fiyatlar aylık 1200-1500 TL arasında değişmektedir. Okulumuzun hemen yanında özel kız öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Evlerin kira durumları ve özellikleri nasıldır?: 

Ev kiraları evin bulunduğu semte bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Emek, Bahçelievler, Balgat bölgeleri ulaşım olarak en uygun bölgelerdir. Kira fiyatları 900-2000 TL arası değişmektedir.

Üniversitenin eğitim, sosyokültürel ve tarihi özellikleri nelerdir?: 

Lokman Hekim Üniversitesi akademik faaliyetlerine 2018-2019 eğitim öğretim yılında Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olmak üzere 5 Fakülte ve 1 Yüksekokulla; 7 lisans 9 ön lisans programı ile eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Ayrıca Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde, 5 tezli Yüksek Lisans programında eğitimleri devam etmektedir. Üniversitemiz, öğrencilerinin sağlık alanında yetkin hale gelmelerini destekleyecek her imkânı sunuyor; son teknolojiyle inşa edilmiş, modern ekipmanlarla donatılmış multidisipliner laboratuvarlarda araştırma yapabileceğiniz imkanları ile özellikle dikkat çekiyor. Ayrıca Lokman Hekim sağlık grubu 22 yıllık bir tecrübeyle öğrencilerine farklı bakış açıları katıyor.

Üniversitenin öğrencilere tanıdığı burs imkanları nelerdir?: 

Okulumuzun öğrencilere tanımış olduğu bazı burs ve indirimler aşağıdaki gibidir;

Şehit ve Gazi Çocukları Bursu

Akademik Başarı İndirimi/Bursu 

ÖSYM Tercih Bursu/İndirimi 

Uluslararası Öğrenci Başarı İndirimi 

Milli Sporcu Bursları ve Sporcu İndirimleri 

Kardeş İndirimi 

Lokman Hekim Sağlık Grubu ve Lokman Hekim Üniversitesi Çalışanları İndirimi

Detaylı bilgi için;

https://www.lokmanhekim.edu.tr/wp-content/uploads/2019/03/LH%C3%9C-Burs-...

Üniversitenin sosyal imkanları nelerdir?: 

Üniversitemizde kulüplerin çeşitli etkinlikleri vardır. Bunlar tiyatro, yardım, konser ve bilimsel etkinliklerdir. LHUSEM (Lokman Hekim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi), gerek ülkemizden gerekse yurtdışından sağlık alanında çalışan çeşitli akademisyenlerin üniversitemize gelmesini ve konferanslar düzenlemesini sağlar. LHUTUAM (Lokman Hekim Üniversitesi Translasyonel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi) kurulmuş olup, akademik çalışmalar desteklenmektedir. Ayrıca, Üniversitemizde LHUGETAT (Lokman Hekim Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi) bulunmaktadır. Böylelikle, Alternatif Tıp Uygulamaları bilimsel bilgi birikimi ile desteklenerek Tıp eğitimi bütüncül bir yaklaşım ile ele alınmaktadır. Aynı zamanda spor ile uğraşan öğrenciler için çeşitli tesislerle anlaşmalar bulunmaktadır.

Üniversitedeki kütüphane, çalışma salonu olanakları nasıldır?: 
Üniversitemizde 1 adet kütüphane bulunmaktadır. Kütüphanemiz sınav haftalarında 08.00-00.00 arası açık olup diğer zamanlarda 08.00-21.00 arası açıktır. Kütüphanemizde textbooklar, atlaslar ve TUS Hazırlık kitapları bulunmaktadır.
Üniversitede hangi öğrenci toplulukları bulunuyor? Tıp fakültesinde etkinlikler yapan öğrenci toplulukları hangileridir?: 
https://www.lokmanhekim.edu.tr/ogrenci-kulupleri/ LHU TURKMSIC, yeni kurulmuş bir öğrenci topluluğudur. 11-13 Mayıs 2019 tarihleri arasında Afyon Oruçoğlu otelde gerçekleşen TURKMSIC (Türk Tıp Öğrencileri Birliği) Bronz üyelik için seçimine katılarak, üniversitemiz adına bir sunum yapmıştır. Topluluk, yapmış oldukları sunum sayesinde ‘’Bronz Üyelik’’ elde etmişlerdir.
Okuldaki yemek imkanları nasıldır?: 
Okulumuzda tek yemekhane bulunmakta olup öğle yemeği çıkmaktadır. Yemek ücreti 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için 15 Türk Lirasıdır. Yemekhane dışında çevremizde çeşitli yemek olanakları bulunmaktadır.
Üniversitenin şehir içindeki konumu ve fakültenin üniversite kampüsüne göre konumu nasıldır?: 

Fakülte üniversite binası içindedir. Üniversite binamız kent merkezine 8 km, çevre yoluna 12 km, şehirler arası otobüs terminaline 4 km, YHT garına 8,5 km, Havaalanına ise 34 km uzaklıktadır. Ulaşım hizmetleri olarak Çay yolu metro istasyonuna ve toplu taşımanın yoğun olarak geçtiği Eskişehir yoluna da yürüme mesafesindedir.

Fakültenin web sitesi nedir?: 
Tıp Fakültesi ne zaman kurulmuştur?: 

2017 Aralık ayında kurulan Tıp Fakültemiz 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır.

Fakültenin sosyal, sportif ve kültürel olanakları nelerdir?: 
Fakültemizde 14 Mart Tıp Bayramları anlamlı etkinliklerle kutlanır. Okuldaki kulüplerin yönetim kurullarında tıp fakültesinden öğrenciler bulunur ve bu kulüplerin çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerinden fakülte öğrencileri haberdar edilir.
Tıp Fakültesinde hangi öğrenci değişim programları uygulanmaktadır?: 

Üniversitemiz çeşitli değişim programlarına katılabilmek için gerekli başvuruları yapmıştır. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında bu programlara üyelikleri tamamlanacaktır. 

Fakültenin eğitim dili nedir?: 

Eğitim dili %100 Türkçedir. Öğrencilerin İngilizceyi bilmeleri önemsenmekte olup, 6 sene boyunca başta temel İngilizce eğitimi alacaklardır. Kuru geçen öğrencilere mesleki İngilizce dersleri verilmeye başlanacaktır.

Fakültede İngilizce hazırlık dönemi var mıdır?: 

Fakültemizde İngilizce hazırlık dönemi bulunmamaktadır.

Fakültenizde devam zorunluluğunuz var mı? Var ise devamsızlık bilgisini nereden öğreniyorsunuz?: 

Teorik derslerde devam zorunluluğu %70, pratik derslerde %80 olup devamsızlık bilgisi Öğrenci Bilgi Sistemi’nden öğrenilmektedir. 

Tıp Fakültesi TEPDAD tarafından akredite edilmiş midir?: 

Fakültemiz TEPDAD tarafından akredite değildir. (Akreditasyon için mezun öğrenci olması gerekmektedir.) Yeni açılan bir Üniversite olduğu için ilerleyen yıllarda bu süreç hızlıca tamamlanması için hazırlıklar yapılmaktadır.

Tıp Fakültesinin akreditasyon süreci sırasında ve sonrası yaptığı çalışmalar nelerdir?: 

Fakültemizde akreditasyon alınması için çalışmalar yapılmaktadır.

Fakültenizde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı bulunuyor mu?: 

Üniversitemizde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı bulunmamaktadır. Kurulması için ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Tıp Fakültesinin hastaneye göre konumu nasıldır?: 

Fakülte ile hastane aynı kampüs içinde değildir. Fakültemiz Söğütözü Mh. 2179 Cd. No: 6 Çankaya / ANKARA adresinde bulunmaktadır. 

Lokman Hekim Sağlık Grubu’na ait Ankara’da 3 hastane 1 tıp merkezi bulunmaktadır. Bunlar Lokman Hekim Ankara Hastanesi, Lokman Hekim Akay Hastanesi, Lokman Hekim Etlik Hastanesi ve Lokman Hekim Demet Tıp Merkezi’dir.

Anabilim dallarının konumu?: 

Anabilim dalları fakülte binasında bulunmaktadır. 11. Kat Tıp Fakültesi Akademisyenlerinin bulunduğu bölümdür.

Dönemlere göre derslikler nerede bulunuyor?: 
Fakültemizde dönem 1-2-3 Tıp fakültesinde amfi dersleri şeklinde yapılmaktadır. Dönem 4-5-6 derslikleri hastanenin içinde bulunur.
Hastanenin bütün bölümleri tek bir binada mı?: 
Bütün bölümler tek bir bina içerisinde konumlandırılmıştır. Okulumuza ait 3 hastane, 1 tıp merkezi bulunmaktadır.
Tıp Fakültesi ve hastane dışında eğitim alırken gidilen başka bir birim bulunuyor mu?: 
Fakültemizde bu sene eğitim alan dönem 1 öğrencilerinden 15 kişiye Lokman Hekim Sincan Hastanesi’nde staj imkanı, 5 kişiye ise özel bir laboratuvarda staj imkanı sağlanmıştır.
Fakültenizde her dönemde kaç öğrenci bulunuyor?: 

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı için 

Dönem 1: 80 kişilik kontenjan (Bu kontenjana ek olarak 40 kişilik yabancı öğrenci kontenjanı bulunmaktadır.)

Dönem 2: 75 öğrenci

Dönem 4-5-6’da her staj grubunda kaç öğrenci bulunuyor.: 
Fakültemizde henüz dönem 4-5-6 bulunmamaktadır.
Fakültenizde öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı kaçtır?: 

12 profesör,2 Doçent, 17 Dr. Öğretim Üyesi, 9 araştırma görevlisi mevcuttur.  Öğretim Üyesi başına 2 öğrenci düşmektedir.

Tıp Fakültesinin eğitim sistemi nasıldır? (Entegre, PDÖ, Klasik, Hibrit): 

Fakültede entegre sistem kullanılmaktadır.

Dönemlere göre ders içerikleri nasıldır?: 

Dönem 1: Anatomi, Fizyoloji, Tıbbi Biyoloji, Tıbbi Biyokimya, Mikrobiyoloji, Aile Hekimliği, Biyofizik, Biyoistatistik, Histoloji ve Embriyoloji dersleri alınır. 1. Komite Tıbba Giriş, 2. Komite Hücre Organizasyonu ve Metabolizma, 3. Komite Doku Biyolojisi ve Lokomotor Sisteme Giriş, 4. Komite Lokomotor Sistem ve Deri. Aynı zamanda Bilimsellik, Sosyal ve Toplumsal Tıp, İyi Hekimlik Uygulamaları adlı 3 komite daha bulunur.

Fakültede tıp eğitimi dışında hangi dersler verilmektedir?: 

UZEM Kapsamında, Türk Dili, Atatürk İlke ve İnkılapları verilmektedir. 

Fakültemizde öğrencinin seviyesine bağlı İngilizce dersleri verilmektedir. 

Kanser Biyobelirteçleri, Rejeneratif Tıp ve Doku Mühendisliği, Beslenme İlkeleri, Üreme Sağlığı, Fotoğrafçılık gibi seçmeli dersler bulunmaktadır. 

Fakültenizin akademik eğitim öğretim takvimi nasıldır?: 
Özellikle Temel Bilimler evresinde (Dönem 1-2-3) pratik dersler nasıl işleniyor?: 

Tıbbi Biyoloji, Tıbbi Biyokimya, Mikrobiyoloji, Anatomi, Fizyoloji, Histoloji derslerinin pratik eğitimleri bulunmaktadır. 

Dönem 1 Tıbbi Biyoloji dersinde; Polimeraz Zincir Reaksiyonu, DNA İzolasyonu, Agaroz Jel Elektroforezi, Periferik Kandan Lökosit İzolasyonu ve Primer Hücre Kültürü, Süspanse ve Adherent Hücre Hatlarının Görüntülenmesi ve Farklılıklarının İncelenmesi, Pasajlama ve Hücre Besiyerlerinin İçeriklerinin Karşılaştırılması deneyleri, Kromozom Analizi-1: Hikaye Alımı, Pedigri Çizimi ve Lenfosit Hücre Kültürü, Kromozom Analizi-2: Kromozom Eldesi ve GTG Bantlama, Kromozom Analizi-3: Karyotip Analizi deneyleri yapılmıştır.

Dönem 1 Tıbbi Biyokimya dersinde Amino Asitlerin Kağıt Kromatografisi İle Ayrıştırılması, Spektrofotometre ve Spektrofotometrik Ölçümler, Çözelti Hazırlama deneyleri yapılmıştır.

Dönem 1 Mikrobiyoloji dersinde Laboratuvarda Çalışma İlkeleri ve Temel Mikrobiyoloji Bilgisi, Bakteriyolojik Boyama Teknikleri, Bakteri Metabolizması ve Bakterilerin Çoğalması deneyleri yapılmıştır.

Anatomi pratik derslerinde kemik ve eklem konusu maket üzerinde çalışılmış, kaslar ve ilgili nörovasküler yapılar kadavra üzerinden işlenmiştir. Kadavra diseksiyonuna öğrenciler bizzat katılıp 5-6 kişilik gruplarla öğrendiklerini pekiştirme şansı elde etmişlerdir. 

Dönem 1 Fizyoloji dersinde ise Laboratuvarda Çalışma İlkeleri ve Kas Kasılması-Doğrudan ve indirekt Kasılma deneyleri yapılmıştır. 

Histoloji pratik derslerinde neredeyse her öğrenciye 1 mikroskop düşmektedir. Yeterli sayıda preparat mevcuttur. İşlenen her dokunun gerek rutin gerek özel boyalarla boyanmış preparatları mevcuttur ve dönem 1 histoloji derslerinde kullanılmaktadır. 

Pratik derslerde, dersin ilk bölümünde hocalar tarafından kısa ders anlatımı yapılmakta ve sonrasında öğrencilerin pekiştirme çalışmaları yapmalarına izin verilmektedir. 

Pratik derslerin dönemlere göre yoğunluğu nasıl?: 
Dönem 1-2-3’te pratik derslerin yoğunluğu %20’dir. Teorik dersler ise tüm derslerin %80’ini kapsamaktadır. Bu derslerin puanlanması, yoğunlukları ile doğru orantılı yapılır.
Anatomi laboratuvarı ne düzeyde yeterli?: 

Anatomi laboratuvarımızda 3 adet kadavra bulunmaktadır. 2’si erkek 1’i kadın bu kadavralardan 1 erkek kadavra dönem 1 anatomi derslerinde kullanılmıştır. 3 adet tam iskelet bulunmakta olup maketler yeterlidir. Laboratuvarın büyüklüğü öğrenci sayısına göre yeterlidir.  

Pratik derslerde öğrenci başına düşün mikroskop sayısı kaçtır?: 

Neredeyse her öğrenciye 1 mikroskop düşmektedir. (3 ila 5 öğrenci mikroskoplarını bir kişi ile paylaşırlar.)

Fakültenize özgü uygulamalarınız var mı?: 

Fakültemizde hoca söyleşileri bulunmaktadır. Öğretim üye veya görevlileri ile direkt iletişime geçebilmek oldukça kolaydır. Aynı zamanda fakültemizde her öğrenciye sene başında bir danışman öğretim görevlisi ve bir bilimsel araştırma danışmanı atanır. Öğrenci, bilimsel araştırma danışmanı ve grup arkadaşları ile beraber çalışarak belli bir konuda kaynak taraması-deneyler yapılır. Sene sonunda “Tıp Fakültesi Bilim Günleri” kapsamında öğrenciler elde ettikleri bulguları poster haline döker ve her grup sunum yapar. Sunumları sonunda akademisyenlerle soru cevap etkinliği yapılır. 

Mesleki Beceri Dersleri var mı?: 

Mesleki beceri dersimiz mevcut olup dersler mesleki beceri ve simüle hasta laboratuvarında işlenmektedir. Mesleki beceri derslerimiz sınava tabi olup “İyi Hekimlik Uygulamaları” adı altında bir komiteye tabi tutulmaktadır. Böylelikle ilk seneden itibaren Hekimlik mesleğine erken adaptasyon sağlanmaktadır. Sınavlar, öğrencilere belli klinik becerileri verilen sürede uygulaması esası ile yapılan pratik sınavlardır. 

Simüle Hasta Laboratuvarı var mı?: 

Simüle hasta laboratuvarımız bulunmaktadır. 4 yatak, 3 bebek, 1 çocuk ve 3 erişkin maketi bulunmaktadır. Maketler çeşitli klinik becerilerde kullanılmaya özel tasarlanmışlardır.

Fakültenizin dönemlere göre ölçme-değerlendirme sistemi nasıldır?: 

Preklinik dönemde komite sistemi uygulanır. Tıbbi Biyoloji, Anatomi, Histoloji derslerinin pratik sınavları bulunmaktadır. Dönem içi ortalama %60, final notu %40  olmak üzere sene sonu ortalaması hesaplanır. Baraj sistemi mevcuttur ve öğrenciden, herhangi bir dersten sorulan soruların en az %50’sini doğru cevaplandırması beklenir. Örneğin komite içinde 20 sorusu bulunan bir dersin 10 sorusunu doğru cevaplandırmak gerekir. Aksi taktirde bu barajı açan her hata, eksi puan olarak yazılır. Final ve bütünleme sınavında pratik uygulama bulunmamaktadır.

Dönemi tamamlamak için gerekli olan not sistemi nasıldır?: 

Sınıf geçme notu 60’tır. Fakültemizde entegre sistem kullanılmakta olup komitelerin ortalamasının %60’ı Final sınavının %40’ı değerlendirmeye alınır.

Pratik sınavlar nasıl yapılıyor?: 
Anatomide ve İyi Hekimlik Uygulamaları dersinde zilli sınav, histolojide preparat tanımaya yönelik pratik sınav ve biyoistatistik dersinde ise bilgisayar kullanılarak pratik sınav uygulanır. Zilli sınav temelde, öğrencilerin verilen görevi yerine getirmesini isteme veya karşısındaki anatomik yapıyı kısa süre içinde tanıyabilmesi kazanımlarını zaman ile ölçen bir sınavdır. Anatomi zilli sınavında sırayla laboratuvara alınan öğrenciler her masada 30 ila 45 saniye durarak karşılarına konulmuş anatomik yapıyı tanımaya çalışırlar. Zaman kontrolü çalan zille yapılır, bu sebeple bu sınav türüne ‘Zilli Sınav’ denir.
Temel Bilimler döneminde Finalsiz geçme var mıdır?: 
2018-2019 Eğitim Öğretim yılında finalsiz geçme mevcuttur. Bunun için tüm komite notlarının 60 ve üstü, genel ortalamanın 80 üstü olması beklenir. Final barajı 55’tir. Finalden 55 ve üstü alamayan/ ortalaması 60 altı olan öğrenciler bütünleme sınavına girmek durumundadırlar. Bütünleme sınavı, giren öğrenciler için final yerine geçer. Bütünleme sınavından da 55 altı alan ya da ortalaması 60 üstü olmayan öğrencilerin sınıf tekrarı yapması gerekir.
Fakültede eğitim sürecini iyileştirmek için ne gibi çalışmalar yapılmaktadır?: 

Düzenli aralıklarla geribildirim anketleri doldurulur.

Öğrenciler eğitimleri hakkında söz sahibi olabiliyor mu?: 
Tıp fakültesi için yasal temsilci olan bir öğrenci Eğitim-Öğretim Koordinasyon Toplantılarına katılır ve orada öğrenciler adına konuşma hakkı sahibi olur.
Bu fakülteyi tercih edebilirim çünkü…: 
Okulumuzda simüle hasta laboratuvarımız ve temel bilimler evresinde mesleki gelişime katkı sağlayan stajlar bulunmaktadır. Aynı zamanda bilimsel çalışma yapılmasına ayrı bir önem veren eğitim kadromuz sayesinde, öğrenciler henüz meslek hayatına atılmadan çeşitli deneylerde kendilerine yer bulabilmekte ve makalelere imza atabilmektedirler. Özverili hocalara sahip okulumuz, Tıpta Uzmanlık Sınavı’na hazırlık bağlamında da çaba göstermektedirler.
Bu üniversitede okumanın dezavantajları nelerdir?: 
Fakültemiz yeni kurulmuş olmasından mütevellit, kampüse sahip değildir, üniversite tek bir binadan oluşur. Kampüs oluşturulmasına dair çalışmalar mevcuttur ancak henüz tarih belli değildir.

Yeni yorum ekle