Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi

Üniversitenin bulunduğu il: 
Eskişehir
Üniversite statüsü: 
Devlet
KYK Yurt Olanakları: 

CUMHURİYET KIZ YURDU : ÜCRET & DEPOZİTO :ULAŞAMADIK.  KAPASİTE : ??

SAKARYA 1CAD. HACI ALİ BEY MAH. NO:16  Tel :0222 230 18 05

DUMLUPINAR YURDU(KIZ) : ÜCRET & DEPOZİTO :ULAŞAMADIK.  KAPASİTE: ??

GENÇLİK BULVARI BÜYÜKDERE MAH. NO:8 TEL : 0222 239 37 75, 0222 239 37 77, 0222 239 59 54

Üniversitenin bitişiğinde yer almaktadır.

ESKİŞEHİR YURDU (YARI ÖZEL-KIZ) : ÜCRET : 147 TL DEPOZİTO :190 TL KAPASİTE : ??

GENÇLİK BULVARI BÜYÜKDERE MAH. NO: 10 TEL: 0 222 2293504-05-06

Üniversitenin bitişiğinde yer almaktadır.

YUNUS EMRE YURDU(ERKEK) : ÜCRET :165 TL DEPOZİTO :225 TL KAPASİTE : ??

İSMET İNÖNÜ 2. CAD. YEŞİLTEPE MAHALLESİ NO:2/43  TEL : 0 222 335 28 28

KYK yurtları 6sı kız, 8i erkek olmak üzere 14'e çıkmıştır. 

Ayrıntılı bilgi için , https://www.kyk.gov.tr/

Özel Yurt Olanakları: 

ESKİŞEHİR TSK YURDU (KIZ-ERKEK) : http://www.eskisehirapartlar.net/main.asp?sec=1&firmaid=730

UMUR ERKEK ÖĞRENCİ YURDU : http://www.eskisehirapartlar.net/main.asp?sec=1&firmaid=301&atip=3

Okula yakın çevredeki özel yurtlar yukarıda belirtildiği gibidir.

Evlerin kira durumları ve özellikleri: 

Üniversitemizin etrafı öğrenci evleri ve bitişiklerindeki cafe, lokanta vb. yerlerle çevrilidir. Ev kiraları ise;

1+1 evler için : 300-450 tl

2+1 evler için :450-600 tl

3+1 evler için :500-800 tl arasında değişmektedir.

Şehrin öğrencilere tanıdığı burs imkanları (Özel, dernek vakıf) ve koşulları: 

Fakültemiz her sene 200 kişiden fazla öğrenci aldığı için  ÖSYM sonuçlarına göre ilk iki sıralamada fakültemize kaydolan öğrenciler için aylık 300 TL burs verilmektedir. Eğer bu öğrenciler tercihlerini ÖSYM sıralamalarında ilk 1000 ise bursları 3 katına çıkmaktadır.

Aynı zamanda Eti Firmasının burs olanakları da bulunmaktadır.

Şehrin sosyal, kültürel, tarihi, turistik özellikleri: 
Üniversitenin şehir içindeki konumu ve fakültenin üniversite kampüsüne göre konumu: 

Osmangazi Üniversitesi Eskişehir merkezinde Meşelik, Bademlik, Çamlık ve Ali Numan Kıraç olmak üzere dört yerleşke ile Sivrihisar ve Mahmudiye ilçelerinde eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

Fakültemiz üniversite bünyesinde yer alan diğer birçok fakülteler ve rektörlük ile birlikte Meşelik Yerleşkesi’nde bulunmaktadır.

Yerleşkede ayrıca, 80.000m2 alanda, içerisinde botanik bahçesi bulunan ESOGÜ Cumhuriyet Parkı, ESOGÜ Çarşı ile Porsuk Çayı kenarında 72.000m2 alanda kurulmuş olan Porsuk Çayı Dinlenme Alanı bulunmaktadır.

Üniversitemiz Meşelik Yerleşkesine, şehir merkezinden ESTRAM (OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ) ve 2- 3(kırmızı)- 8- 13(Terminal- Meşelik)- 18- 24(kırmızı)- 19- 27 (Tren garı- Meşelik)-34-36-37- 42- 43- 44(kırmızı)- 50- 54- 55(Tren garı - Meşelik) numaralı belediye otobüsleri ve minibüsler ile ulaşım mümkün olmaktadır.

Eskişehir İstanbul’a 315 Ankara’ya 230 Bursa’ya 150 İzmir’e 415 ve Antalya’ya 450 kilometre uzaklıktadır. Karayolu ile olduğu gibi demiryolu ile de yurdumuzun hemen her tarafına bağlantısı bulunmaktadır.

Şehrin ulaşım imkanları: 

Tramvay primer ulaşım aracıdır. Şehrin birçok yerine ulaşım tramvayla sağlanmaktadır. En önemli özelliği ise iki kardeş okul olan Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi arasında hat bulunmaktadır ve ulaşım yaklaşık 30-40dk sürmektedir.

Bunların dışında belediye otobüsleri ve dolmuşlarla ek olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Üniversitenin eğitim, sosyokültürel ve tarihi özellikleri: 

Üniversite Tarihi

18 Ağustos 1993’te 496 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Tıp, Mühendislik-Mimarlık ve Fen Edebiyat Fakülteleri; Sağlık Hizmetleri ve Eskişehir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları , Fen Bilimleri, Metalurji ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri ile yeni açılan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi adıyla yeniden yapılanmıştır. 1994'de Sivrihisar Meslek Yüksek Okulu, 1995'te Ziraat ve İlahiyat Fakülteleri, 1998'de Eğitim Fakültesi Kurulmuştur.

Daha sonra 2007 yılında Diş Hekimliği Fakültesi, Devlet Konservatuarı, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu, Mahmudiye Meslek Yüksekokulu eğitim birimlerimize eklenmiştir. Yeni açılan birimlerden Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu ile Mahmudiye Meslek Yüksekokulu 2007-2008 öğretim yılında eğitime başlamıştır.2009 yılında Sanat ve Tasarım Fakültesi kurulmuştur.

40 yıllık bilimsel birikimi ile köklü ve güçlü bir üniversite olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi çağdaş bilim yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir.

Ayrıntılı bilgileri www.ogu.edu.tr adresinde ‘’Üniversitede Yaşam’’ bölümünden bulabilirsiniz.

Üniversitenin sosyal imkanları: (Şenlikler, festivaller, etkinlikler, kongreler vb.): 

Üniversitemizde her sene bahar şenlikleri Mayısın 2.haftasında yapılmaktadır. Şenliklerimizde ünlü sanatçıların verdiği konserler ve çeşitli faaliyetlerin bulunduğu etkinlikler yer almaktadır.

Ayrıca çeşitli kongrelere de ev sahibi yapmaktayız.Bu sene içerisinde Osmangazi Bilimsel Araştırma Topluluğu’muzun (Tıp Fakültemiz bünyesinde) Ruhsal Açıdan Cinsiyet ve Cinsellik konulu kongremiz gerçekleşmiştir. Bunun yanında TurkMSIC bünyesindeki birçok etkinliğe de ev sahipliği yapılmaktadır.

Bilim Şenlikleri düzenlenmektedir.

Müzikle ilgilenenler için ESOGÜ Rock Kulübümüz her sene düzenli olarak müzisyenlerin tecrübelerini paylaştığı workshoplar düzenlemektedir.

Fakültenin kuruluş yılı: 

Hacettepe Üniversitesi Senatosu’nun 13.02.1970 tarihinde bu Üniversiteye bağlı olarak ve tıp eğitim programının son üç klinik yılını kapsamak üzere Eskişehir’de Tıp Fakültesi açılmasına karar verilmiştir.

Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Eskişehir Tıp Fakültesi birleştirilmiştir.

Fakültemiz 18 Ağustos 1993 günü Anadolu Üniversitesinden ayrılarak yeni kurulan Osmangazi Üniversitesine bağlanmıştır.

Üniversitemizin ismi 06 Temmuz 2005 gününde “Eskişehir Osmangazi Üniversitesi” olarak değiştirilmiştir.

Fakültenin hastaneye göre konumu: 

Tüm anabilim dalları ve hastane birliktedir.

Fakültenin anabilim dallarının konumu: 

Birliktedir.

Fakültede uygulanan eğitim sistemi (Entegre, PDÖ, Klasik, Hibrit): 

Entegre Eğitim Sistemi uygulanmaktadır. Probleme Dayalı Öğretim uygulamaları ise bazı komitelerimizde görülmektedir.

Fakültenin akreditasyon belgesi bulundurma durumu: 

Akreditedir.

Fakülte dekanlığının akreditasyon süreciyle ilgili yaptığı çalışmalar: 

-

Fakültenin İngilizce hazırlık eğitimi bulundurma durumu: 

Hayır bulunmamaktadır. 1. sınıfta her hafta 2 saat  İngilizce derslerimiz vardır. Sene başında yapılan muafiyet sınavı sonrasında öğrenci 50 ve üzerinde not alırsa İngilizce derslerinden muaf sayılmaktadır. Geçemezse sene içerisinde vize ve final sınavlarına girmesi gerekmektedir.

Fakültenin eğitim dili (%100 Türkçe, %100 İngilizce veya %30 İngilizce): 

%100 Türkçe

Fakültenin laboratuvar (pratik) derslerini işleyiş şekilleri: 

Anatomi: Bulunduğumuz komitelerde her teorik ders sonrası laboratuvar derslerimiz olmaktadır. Laboratuvar derslerimizde masa masa gruplara bölünmekteyiz. Buralarda hocalarımız ve asistan abi/ablalarımız öğrenci gruplarına maket ve kadavralar üzerinden ders anlatmakta ve sorularımızı yanıtlamaktadırlar.

Histoloji: Mikroskop üzerinden o gün işlenen teorik ders ile ilgili konuları laboratuvarda işleriz.Laboratuvarda asistan eğitim görevlilerimiz hazırlanan preparatlar ile mikroskop üzerindeki görüntüleri laboratuvarlarımızda bulunan televizyonlara aktararak bu şekilde ders anlatırlar.

Fizyoloji: Sadece belirli teorik derslerden sonra pratik derslerimiz olur.Asistan eğitim görevlilerimiz dersin içeriğini anlatır ve ardından deney yapma safhasına geçeriz.Her kesin merak ettiği bir konu olduğu için değinmek istiyoruz. Fizyoloji derslerimizde fare, kurbağa gibi canlılara deneyler için kesi işlemleri uygulamaktayız.

Patoloji: Teorik derslerimizden sonra makroskobik ve mikroskobik ders anlatımları yapılır. Mikroskobik incelemelerimizi yine preparatlar üzerinde yaparız. Makroskobik incelemeler için ise dersi anlatacak olan kişi ilgili patolojik organı bizlere sunarak dersini anlatır.

Mikrobiyoloji: Teorik derslerimizden sonra ilgili konu yine asistan eğitim görevlilerimiz tarafından anlatılır. Ardından uygulama safhasına geçilir. Uygulama kısmında besi yerlerine canlı organizma ekimleri yaparız ve bu organizmaların aynı zamanda mikroskobik incelemelirini de yaparız.

Biyokimya: Sadece belirli derslerden sonra asistan eğitim görevlilerimiz o günkü konuyla ilgili ders içeriğini anlatır.Sonrasında ise kimyasal deneylerimizi yapmak için gruplara ayrılırız.

Biyoistatistik: Teorik ders sonrasında hocalarımız o günkü dersi bilgisayar üzerinde SPSS programı üzerinden sunar. Biz de bir yandan bilgisayarlar başında verilen verileri girerek ona uygun tarama testlerini SPSS programı üzerinden gerçekleştirmeye çalışırız.

Biyofizik: Yok.

Anatomi dersleri için sayıca maket / kadavraya sahip olma durumu: 

Fakültemizde hepsi erkek olmak üzere 7 adet kadavra bulunmaktadır. Maket ve kadavralar üzerinden hocalarımız ve asistan abi / ablalarımız o gün işlenen dersle ilgili konuyu anlatmaktadır. Her masa için gruplara ayrılarak çalıştığımız için tüm konularda maket ve kadavra sayılarımız yeterlidir. Ayrıca gönüllü arkadaşlarımız hocalarımızla birlikte kadavra diseksiyonuna da katılabilmektedir.

Laboratuvar derslerinde öğrenci başına düşen mikroskop sayısı: 

Her öğrenci başına 1 mikroskop düşmektedir.

Mesleki beceriler dersinin(varsa) işleyişi ve sınavlara katkısı: 

Mesleki beceriler derslerimiz sene içinde belirli komitelerimizde bulunmaktadır. Kurul sürecinde (6hafta) gruplara ayrılarak, her hafta  farklı konular işleriz. Ders içeriklerine değinecek olursak kan alma, temel yaşam desteği, sonda takma, rektal tuşe, kulak – göz muayenesi, steril eldiven giyme, atelleme, acil durumda hastayı güvenli ortama taşıma, dikiş atma, iğne – aşı yapma, serum takma, kalp-akciğer sesi dinleme gibi konular bulunmaktadır. Komite sonunda Mesleki Beceriler bölümünde rasgele bir konudan hocamız sözlü yapar ve ona göre 100 üzerinden puan verir. Komitenin toplam sınav sonucuna katkısı ise  100 üzerinden 7 ile 10 puan arasındadır.

Simüle hasta laboratuvarı bulundurma durumu, derslerin işleyişi ve sınavlara olan katkısı: 

Yoktur.

Fakültenin dönemlere göre öğrenci sayısı: 

-

Fakülteye özgü uygulamalar: 

Kariyer danışmanlığı

Kariyer söyleşileri

Soru hazırlama oturumları

Fakültenin akademik eğitim-öğretim takvimi: 

DÖNEM 1-2 :

Eylül’ün 2.haftası Uyum Haftası Etkinlikleri içerir. Bu hafta ders işlenmez.

Eylülün 3.haftası ve Ocağın ilk haftası arasında ilk yarıyıl tamamlarınır. Ocağın 2.haftasından itibaren 2 haftalık sömestr sürecine girilir.

Ocağın sonunda 2. Yarıyıl dersleri başlar. Mayısın son haftasında son komitenin sınavına girilir ve dersler biter..

Yukarıdaki zamanlar içerisinde 1.sınıflar 5, 2.sınıflar 6 komite işlemiş ve her komiteden sınavlara girmiş olur. Haziran’ın 3.haftasında final sınavları olur. Temmuz’un 2. Haftasında ise bütünleme sınavları olur.

Dönem 3 :

Eylül’ün 2.haftası dersler başlar. Ocağın ilk haftasında ilk yarıyıl tamamlanır. Ocağın 2. Haftasından itibaren sömestr sürecine girilir.

Ocağın sonunda 2.Yarıyıl dersleri başlar. Haziranın ilk haftasında dersler biter ve son komitenin sınavına girilmiş olur.

Yukarıdaki zaman içerisinde 6  komite işlenmiş ve her komiteden sınavlara girilmiş olur.Temmuz’un ilk haftasında final sınavları, Temmuzun son haftsında ise bütünleme sınavları olur.

Dönem 4 :Eylülün ilk haftası başlayıp mayısın son haftası biter.Sömestr.

Dönem 5 :

Dönem 6 :Temmuzun ilk haftasında klinik stajlar başlar ve tam 1 yıl sonra (temmuzun son haftası) dönem tamamlanır.

Fakültede öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı: 

Fakültemizde 2013-2014 öğretim yılında 125 profesör, 49 doçent, 43 yardımcı doçent, 12 öğretim görevlisi , 6 uzman ve 317 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 552 öğretim elemanı görev yapmaktadır.

2013-2014 Eğitim yılı itibari ile 1207 öğrencimiz bulunmaktadır.

Hesaplarımız sonucunda 245 /1207 öğrenci başına 0,202 öğretim üyesi düşmektedir.

Fakültede Tıp eğitimi dışında verilen dersler: 

Seçmeli dersler : Beden Eğitimi,Bahçe Bakımı ,Süsleme Sanatı
İnkılap Tarihi
Türk Dili
İngilizce

Fakültedeki devam zorunluluğu ve devamsız bilgilerinin öğrenilmesi: 

Her komite için teorik derslerden ve pratik derslerden %20 devamsızlık hakkımız bulunmaktadır. Bu limitlerden herhangi birini aştığımız sürece o komite sınavına giriş hakkımız bulunmamaktadır.

Yoklama sistemimiz ise kart sistemiyle uygulanmaktadır. Devamsızlık bilgilerimizi öğrenci işlerine sorarak öğrenebiliyoruz.

Fakültenin dönemlere göre ölçme-değerlendirme sistemi: 

1.2.3. dönemlerde teorik sınavlarımız ile birlikte pratik(laboratuvar) sınavlarımız olmaktadır.Teorik sınavlarımız çoktan seçmeli sınavdır. Pratik sınavlarımız derslere göre değişmektedir.

Anatomi : 8 masa olmak üzere her masada 3’er sorudan 24 soru bulunmaktadır.Her masada soruları cevaplama süremiz 1.5 dk’dir. Her 1.5 dk sonunda ‘’gong’’ çalar ve bir sonraki masaya geçeriz. Sorular ise o komitede görülen konu ile ilgili ders saatleriyle orantılı olarak maket, kadavra veya kemikler üzerinden sorulmak istenen yerler işaretlenerek cevaplanması beklenir.

Biyoistatistik : Bilgisayarlar üzerinden sınava gireriz. SPSS programı üzerinden uyguladığımız testler ile sınavda verilen soruların cevaplanması beklenir.

Mesleki Beceriler: Mesleki Beceriler bölümünde rasgele bir odaya 4 kişilik gruplar halinde dağıtılırız. O konuyla ilgili hocamız sözlü yapar ve ona göre 100 üzerinden puan verir. Komitenin toplam sınav sonucuna katkısı ise 100 üzerinden 7 ile 10 puan arasındadır.

Histoloji: Amfide projeksiyondan histolojik görüntüler yansıtılır ve o konuyla ilgili sorular yazılı bir şekilde cevaplanır.

Patoloji : Mikroskobi ile ilgili soruları yanıtladıktan sonra makroskobik sorular için hocalarımız sözlü sınav yaparlar ve cevaplarımızı değerlendirirler.

Not :Yukarıda verilen pratik sınavlarımız her kurulda bulunmaz. Örneğin bir komitede anatomi, histoloji var; patoloji yoksa o komiteden sadece anatomi ve histoloji pratik sınavlarına gireriz.

4.Sınıflar: 9’ar haftalık 4 kuruldan oluşan 4.sınıfta 3 haftada bir çoktan seçmeli olacak şekilde ARA SINAV (3sınav toplama %50 etkir.), 9 haftanın sonunda vakaların konu olduğu bilgisayar üzerinden uygulanan olgu sınavı(toplama %25 etkir), hasta başı muayene veya sözlü sınav ( girilen tüm sözlü dersler toplama %25 etkir) olarak işlenir.

5.Sınıflar :

6.sınıflar : Sınav yok.

Dönemi tamamlayabilmek için geçerli olan not sistemi: 

Fakültemizde 60 puan altındaki notlar FF olarak değerlendirilir. Her komite sonrasında sınavlara gireriz. Eğer hiçbir komiteden FF almadıysak ve ortalamamız 75’in üzerinde ise sene sonunda finale girmeden dönemimizi tamamlarız. Öbür türlü ortalamamız 75’in altında ise kurul notlarımızın %60’ı final notumuzun %40 alınarak toplanır. Not ortalamamız 60’ın üstünde ise dönemimizi tamamlarız. Değilse  bütünleme sınavına kalırız. Kurul notlarımızın %60 ve bütünleme sınavlarımızın %40 alınarak tekrar toplanır. 60 üstünde ortalamamız olursa dönemi tamamlamış oluruz. Eğer ortalamamız FF ise dönem tekrarı yapmak zorunda kalırız.

Fakültenin web sitesi: 

Tip.ogu.edu.tr

Esogutip.org

Tıp Eğitimi Anabilim Dalı bulundurma durumu: 

Yoktur.

Fakültede eğitim sürecini iyileştirmeye yönelik yapılan çalışmalar: 

Dekanlığımız tarafından geri bildirim anketlerimiz uygulanmaktadır. Anket sonuçlarımızı eğitimden sorumlu dekan yardımcımız açıklar ve sıkıntılarmızla ilgili birlikte çözüm yolu ararız.

Bunun yanı sıra her dönemin bir dönem koordinatörü vardır. Ders programları, ders içerikleri hakkında gerektiğinde birebir görüşürüz, tartışırız ve ona göre düzenlemeler yaparız.

Dekanlığımızda eğitimimizle eğitimden sorumlu dekan yardımcımız Prof.Dr.Hüseyin İlhan  ilgilenmektedir. Zamanı olduğu süreçler içerisinde birebir görüşebilir ve geri bildirimlerimizi ona iletebiliriz.

Dönemlere göre ders içerikleri: 

1.Sınıf : Tıbbi Biyoloji, Tıp Tarihi ve Etik, Biyokimya, Biyoistatistik, İletişim Becerileri, Anatomi, Fizyoloji, Histoloji – Embriyoloji, Mesleki Beceriler, İlk Yardım, Tıbbi Genetik, Biyofizik, PDÖ, Soru Hazırlama Oturumları, Sosyal Tıp

2.Sınıf : Anatomi, Fizyoloji, Biyokimya, Farmakoloji, Patoloji, Biyofizik, Tıbbi Genetik, Mikrobiyoloji, Histoloji – Embriyoloji, PDÖ, Mesleki Beceriler, Soru Hazırlama Oturumları

3.Sınıf : Mikrobiyoloji, Farmakoloji, İç Hastalıklar, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Patoloji, Göğüs Hastalıkları, Tıbbi Genetik, Enfeksiyon Hastalıkları, Radyoloji, Biyokimya, Radyasyon Onkolojisi, Kardiyoloji, Genel Cerrahi, Plastik-Estetik ve Rekonstruktif Cerrahi, Nöroloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji, Nefroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Cerrahisi, Halk Sağlığı, Aile Hekimliği

4.Sınıf :Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Göğüs Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Hematoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Nükleer Tıp, Tıbbi Biyokimya, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Onkoloji, Endokrin, Beslenme ve Metabolizma, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Nefroloji, Üroloji, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Tıbbi Onkoloji, Beyin ve Sinir Cerrahi, Çocuk Cerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Çocuk Hemotoloji ve Onkoloji, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk İmmünolojisi ve Alerji, Çocuk Gastroenteroloji ve Hepatoloji, Çocuk Nefroloji, Çocuk Endokrinoloji, Çocuk Endokrin, Beslenme  ve Metabolizma Sistemi, Çocuk Nöroloji, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Acil, Yenidoğan

5.Sınıf :Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Nükleer Tıp, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi, Radyasyon Onkolojisi, Radyoloji, Romatoloji, Anestezi ve Reaminasyon, Beyin ve Sinir Cerrahi, Nöroloji, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Enfeksiyon Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Adli Tıp, Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Klinik Farmakoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları,Tıp Tarihi ve Etik.

6.Sınıf : İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı, Koruyucu Hekimlik, Acil Tıp, Cerrahi, Kadın Doğum, Ruh Sağlığı, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları stajları.

Fakültede uygulanan öğrenci değişim programları: 

Erasmus, Farabi, TurkMSIC

Yeni yorum ekle