Dokuz Eylül üniversitesi Tıp Fakültesi - 2019

Üniversite hangi ilde bulunuyor?: 
İzmir
Üniversite statüsü nedir?: 
Devlet
Şehrin sosyal, kültürel, tarihi, turistik özellikleri nelerdir?: 

 

İzmir sosyokültürel anlamda ileri seviyede birçok olanağa sahiptir.Fuar konserleri ,çim konserleri , devlet tyatrosu ve diğer birçok tiyatroda oynanan oyunlarla eğlenceli bir hayat sunar.Yine Efes antik kenti ve sunduğu birçok tarihi dokuyla karekteristik özelliklere sahip bir kenttir.Öğrenci hayatı açısından fazla pahalı olmayan ve güvenlik sorunu yaratmayan bir şehirdir. 3.Büyükşehir olmasının avantajlarını sunar, uluslarası tanınırlığı fazladır bu nedenle turist çeken bir şehirdir. Hava genelde her mevsimde güzeldir. Şehir içi iletişimi çok kolay olup metro, tramvay, otobüs dolmuş, feribot ve vapur gibi ulaşım imkanları sunar.

Şehrin ulaşım imkanları nelerdir?: 

 

Şehirlerarası ulaşım için şehrimizde bir otogar ve havalimanı bulunmaktadır. Şehir içi ulaşımda ise metro, otobüs, dolmuş tramvay, feribot ve vapur imkanları bulunur. Aynı zamanda Alsancak, Konak, Karşıyaka semtlerinde de taksidolmuşlar bulunur.

Şehirdeki yurt olanakları nasıl?: 

 

İzmir’de 10 tane KYK yurdu bulunur. Erkek KYK yurdu fakültemize çok yakın olup İnciraltı' nda bulunmaktadır. Yurt deniz manzaralıdır. Yürüyerek ya da dolmuş, otobüs ile tek seferde ulaşım sağlanabilir. Kız KYK yurdu okul yanında bulunmayıp en çok tercih edilen KYK yurtları Buca, Gaziemir ve Bornova'da bulunmaktadır. Gaziemir KYK' ya tek otobüs ile ulaşım sağlanmakta olup Bornova KYK' ya  iki vasıta (metro-otobüs) ile bir saatten kısa sürede ulaşım sağlanmaktadır. Buca'ya ulaşım üç vasıta olup süresi 1.5 saate ulaşabilir. Onun dışında özellikle kız öğrenciler için okul çevresindeki özel yurtlarda konaklama mümkündür.

Evlerin kira durumları ve özellikleri nasıldır?: 

 

Erkek öğrenciler için apart daireler okula yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Genel olarak ev kiraları ise 1+1 evler daha yeni yapıldığı için 2000 – 2500 lira civarındadır. En çok bulunan 3+1 ve 2+1 evler ise 1500 - 2000 lira arasında değişmekte olup eşyalı ve eşyasız seçenekleri mevcuttur. Isınma şekli genel olarak JeoTermaldir. Bu fiyat aralığındaki evler genelde fakülteye yürüme mesafesinde olup, tek otobüsle ulaşım sağlanırsa daha farklı koşullarda ve farklı fiyatlarda ev bulunabilir.

Üniversitenin eğitim, sosyokültürel ve tarihi özellikleri nelerdir?: 

20 Temmuz 1982'de Ege Üniversitesi'nden ayrılarak kurulmuştur. Bu tarihten itibaren Tıp Fakültesi eğitime devam etmektedir. Tüm üniversitemiz 3.326 akademik personeli (29.06.2016 itibariyle)  ile 66.341 öğrenciye (29.06.2016 itibariyle) eğitim hizmeti vermektedir. Bu rakamlarla İzmir'in en çok öğrenci bulunduran en büyük üniversitesidir. Fakat fakülteler farklı kampüslerde bulunmaktadır.

Detaylı bilgiye:  http://www.deu.edu.tr/deuwebv2/Anasayfa.php? ulaşailirsiniz. Ayrıca Fakültemizle aynı kampüste bulunan DePark ve İBG (izmir Biyoteknoloji ve Genom Enstitüsü) bulunmaktadır. İBG, İzmir' de alanındaki ilk enstitüdür.

 

Ayrıca fakültemizin tanıtım filmi: https://www.youtube.com/watch?v=CGuRI4RcnBU 

Üniversitenin öğrencilere tanıdığı burs imkanları nelerdir?: 

 

TEV, Sabancı gibi bursların duyuruları fakültemiz  tarafından yapılmaktadır. Ayrıca Fakültemizin verdiği bir burs da vardır. Bu da duyurulmaktadır. Fakülte bursu hocalarımız ve dekanlığımız tarafından karşılanıp yemekhane bursu şeklinde ya da burs şeklinde olabilir. Ayrıca Kütüphane görevlisi olarak da burstan faydalanabilirsiniz. Ama bursun çıkması için mülakata girmek gereklidir.  

Üniversitenin sosyal imkanları nelerdir?: 

 

Her yıl mayıs ayının ikinci haftası bahar şenlikleri yapılmaktadır. Çeşitli bilimsel kongrelere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca her çarşamba öğle arasında dekanlığın düzenlediği etkinlik vardır. Öğrenci toplulukları da sık sık etkinlik düzenlemektedir.

Üniversitedeki kütüphane, çalışma salonu olanakları nasıldır?: 
Fakültemizde 2 adet kütüphane bulunuyor. Gündüz Dönem 4-5-6 Tıp Fakültesi öğrencileri için ayrılan ancak gece tüm dönemlerin kullanabildiği Okuma Salonu 7/24 açık. Kütüphane ve Okuma Salonumuzun alt katında gündüzleri açık olan kantin bulunmakta, gece ise otomatlar açık bulunuyor.
Üniversitede hangi öğrenci toplulukları bulunuyor? Tıp fakültesinde etkinlikler yapan öğrenci toplulukları hangileridir?: 
Aktif Yaşa Topluluğu Atatürkçü Düşüce Topluluğu Çocuk Etkinlikleri (DEÇET) DEBAT (Bilimsel Araştırma Top.) Düşün, Bilim, Sanat Topluluğu EMSA Fotoğraf ve Medya Topluluğu Müzik Topluluğu Tiyatro Topluluğu TURKMSIC *Meme Kanseri Etkinliği Her yıl Ekim ayında Meme Kanseri Farkındalık Etkinliğimizi anlaştığımız bir AVM ile gerçekleştiriyoruz. Önce okulumuzda bir hocamızdan bu konuda eğitim alıyor, daha sonra KETEM'den aldığımız broşürleri dağıtmak ve bilgi vermek amacıyla beyaz önlüklerimizi giyip sahaya çıkıyoruz. Sene başından böyle güzel bir etkinlik yapmak ve böyle güzel bir konuya değinmek hepimiz için yıla harika bir başlangıç oluyor.
Okuldaki yemek imkanları nasıldır?: 
Okulun yemekhanesinde öğlen ve akşam olmak üzere 2 öğün yemek çıkıyor. Günlük tek öğün 5 TL, haftalık yapılırsa 5 öğle yemeği 11,25 TL. Kampüs yemekhanesi şeklinde olan yemekhanemiz dışında, kampüsün önünde farklı kafeler ve ev yemekleri olanakları mevcut.
Üniversitenin şehir içindeki konumu ve fakültenin üniversite kampüsüne göre konumu nasıldır?: 

 

Fakültemiz ortak kampüsten ayrı olarak İnciraltı yerleşkesinde yer alır. Hastaneyle bir arada bulunur, bu yönden çok avantaj sağlar. Bölgede bulunan diğer bir üniversite olan Ekonomi Üniversitesi’nin varlığı bölgenin öğrenciye yönelik olanaklarının giderek arttırılmasını da sağlamıştır. Fakülteden tatil beldelerine, şehir merkezine ulaşım tek otobüsle veya dolmuşla sağlanabilir. Aynı zamanda Güzel Sanatlar Fakültesi’ne yürüme mesafesinde bulunur. Konumunun sağladığı olanaklardan biri de Balçova Termal Spor Tesislerine ve İnciraltı’ndaki spor alanlarına olan yakınlığıdır. Öğrencilerin genelde tercih ettiği Alsancak ve Bornova’ya ulaşım 2 vasıta ile sağlanabilmektedir. Ortak kampüsümüz ise Buca’da bulunmaktadır. 

Fakültenin web sitesi nedir?: 
Tıp Fakültesi ne zaman kurulmuştur?: 

20 Temmuz 1982

Fakültenin sosyal, sportif ve kültürel olanakları nelerdir?: 
Fakülte açılışını takip eden bir iki gün içerisinde Dönem 1 öğrencilerine önlük giyme töreni yapılır. Kampüsümüz içerisinde öğrencilerin kullanımına açık bir adet yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahası bulunur.
Tıp Fakültesinde hangi öğrenci değişim programları uygulanmaktadır?: 

Erasmus , Farabi , Mevlana , TurkMSIC , EMSA 

Fakültenin eğitim dili nedir?: 

%100 Türkçe

Fakültede İngilizce hazırlık dönemi var mıdır?: 

 

Fakültemizde isteğe bağlı hazırlık eğitimi verilmektedir. Yıl içinde ise İngilizce dersinden muaf olmak için ilk veya ikinci hafta İngilizce muafiyet sınavı yapılmaktadır.

Fakültenizde devam zorunluluğunuz var mı? Var ise devamsızlık bilgisini nereden öğreniyorsunuz?: 

PDÖ oturumlarının en az %70’ine, sunum ve diğer kurumsal etkinliklerin %70’ine, hekimlik becerileri ve değerleri uygulamalarının en az %80’ine katılım zorunludur. Devamsızlık durumlarında yıl içi değerlendirmelerden elde edilen sonuçlar geçersiz hale gelir. Öğrenci dönem sonu değerlendirmesine (DSD) giremez. Devamsızlıklarımızı kişiye özel olan debis üzerinden öğreniyoruz.

Tıp Fakültesi TEPDAD tarafından akredite edilmiş midir?: 

 

Fakültemiz ilk olarak 2011 yılında 6 yıl süreyle akredite edilmiştir. 2017 yılında ise akreditasyon belgemiz yenilenmiştir. Fakültemiz 8 yıldır akreditedir.

Tıp Fakültesinin akreditasyon süreci sırasında ve sonrası yaptığı çalışmalar nelerdir?: 

 

Fakültemiz 2017 yılında akreditasyon belgesinin yenilenmesini tekrar sağlamıştır. UTEAK ziyaret ekibi çok güzel bir şekilde ağırlanmış ve çok memnun ayrılmıştır. Dekanlığımız bu ziyaret için rastgele seçilen öğrencileri UTEAK ziyaret ekibi ile buluşturmuş ve onların değerlendirmelerini bizzat öğrencilerden aldıkları bilgilerle yapmalarını sağlamıştır. Aynı zamanda değerlendirme ekibi 4 gün boyunca okulda bulunmuş yemekhanede kantinde ve bahçede öğrencilerle birebir iletişim içinde olmaları sağlanmıştır. Aldıklar geri bildirimlerden ve gözlemlerinden çok memnun kalmışlardır. Bu süreç sonunda akreditasyon belgemiz tekrar 6 yıl süreyle 2017de yenilenmiştir. Aynı zamanda dekanlığımız UTEAK tarafından gelen geri bildirimleri de dikkate alarak yeniliklere ve güzelleştirmelere önem vermektedir.

Fakültenizde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı bulunuyor mu?: 

Vardır ve aktif olarak çalışmaktadır.

Tıp Fakültesinin hastaneye göre konumu nasıldır?: 

Fakültemiz Hastanemizle aynı kampüstedir.

Anabilim dallarının konumu?: 

 

Anabilim dalları aynı binada bulunur ve öğrencilerin kullandığı binayla bağlantılıdır.

Dönemlere göre derslikler nerede bulunuyor?: 
Tüm dönemlerin derslikleri Derslikler Binası’nda bulunuyor. Dekanlık binasında da 3 tane amfimiz mevcut, farklı dersler ya da uygulamalar için bu dersliklere de gidebiliyoruz.
Hastanenin bütün bölümleri tek bir binada mı?: 
Hastanemizin bütün bölümleri aynı kampüs içerisinde yer almakta. Hepsi yan yana olmak üzere farklı binalar var. Biyofizik, hematoloji, onkoloji, tüp bebek merkezi, aile hekimliği vb bazı birimler bu binalarda yer almakta.
Tıp Fakültesi ve hastane dışında eğitim alırken gidilen başka bir birim bulunuyor mu?: 
Dönem 1 ve 3’te yazın aile hekimliklerinde, Dönem 2’de ise Acilde zorunlu yaz stajımız var. Dönem 2’de sene içinde zorunlu Verem Savaş Polikliniği ziyareti, ve yine bu dönemden başlayıp devam eden sene içi zorunlu Aile Hekimliği stajlarımız bulunmakta.
Fakültenizde her dönemde kaç öğrenci bulunuyor?: 

Dönem 1: 360 öğrenci

Dönem 2: 300 öğrenci

Dönem 3: 360 öğrenci

Dönem 4: 360 öğrenci

Dönem 5: 350 öğrenci

Dönem 6: 300 öğrenci

 

Toplam yaklaşık 2030 öğrenci bulunmaktadır.

Dönem 4-5-6’da her staj grubunda kaç öğrenci bulunuyor.: 
7 - 15 arası değişmektedir. Stajlara göre derslere giren öğrenci sayısı da farklı olmaktadır.
Fakültenizde öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı kaçtır?: 

 

Böyle bir bilgiye ulaşamadım ama tüm öğretim üyelerimize http://www.deu.edu.tr/DEUWeb/Icerik/Icerik.php?KOD=57 ulaşabilirsiniz.

Tıp Fakültesinin eğitim sistemi nasıldır? (Entegre, PDÖ, Klasik, Hibrit): 

 

Fakültemiz 2019/2020 eğitim öğretim yılından itibaren entegre eğitim temelli, öğrenci merkezli, yatay ve dikey entegrasyonların güçlendirildiği bir müfredata geçmiştir. Probleme dayalı öğrenim (PDÖ)  devam etmekte ancak sayısı azaltılmıştır. Geçtiğimiz yıllarda uygulanan PDÖ sistemimizde ise; eğitim yönlendiricisi (hocalarımız) eşliğinde 10-12 kişilik gruplar halinde bir senaryoyu inceliyoruz. Bu senaryoda bir hastamız oluyor. Bu hastamızın bloğumuza ilişkin bir rahatsızlığı oluyor. İlk oturumda biz arkadaşlarımızla tartışarak bazı öğrenme hedefleri çıkarıyoruz ve bir sonraki PDÖ'ye kadar bunları öğrenmiş olmamız hedefleniyor. Bu süreçte bizim diğer eğitim sistemleri gibi amfide derslerimiz devam ediyor. Biz de çıkarılan hedefleri amfilerde anlatılan sunumlarımızdan, laboratuvar derslerinden, atlaslarımızdan ve kitaplardan öğrenip diğer oturuma hazırlanıyoruz. Eğitim sistemimizin bir amacı da sunumları dinlerken ve kaynaklarımızı incelerken hedefleri temel aldırtmaktır. PDÖ'lerde sunumlardan ekstra bilgiler grup dinamiğine göre konuşulup tartışılabilir. Bunları öğrenmek için programımızda bağımsız öğrenme zamanları bulunmaktadır. İkinci oturum geldiğinde bunları arkadaşlarımızla tartışıp senaryoya devam ediyoruz. Bu sistem öğrenci merkezli olup bilinenin aksine diğer eğitim sistemlerini de içerir. Bazı üniversitelerden farklı olarak üniversitemizde PDÖ sonu sınavımız yoktur. Blok sonu sınavlarında bazen olgulardan sorumlu olabiliyoruz.

Dönemlere göre ders içerikleri nasıldır?: 

Dönem 1: Anatomi, biyokimya, biyofizik, histoloji, tıbbi genetik vb.

Dönem2: Anatomi, histoloji, patoloji, nöroloji, farmakoloji, tıbbi genetik vb.

Dönem3: Patoloji, Farmakoloji, Nöroloji, Pediatri vb.

Dönem4: Dahiliye 1,2,3 stajları, pediatri.

Dönem 5: Kadın doğum, kulak burun boğaz, dermatoloji, nöroloji, psikiyatri, acil stajları.

 

Dönem 6 ise intörnlük dönemidir.

Fakültede tıp eğitimi dışında hangi dersler verilmektedir?: 

 

İlk yıl İnkılap Tarihi ve Türk Dili ve Edebiyat dersleri verilmektedir. İngilizce’den muaf olmayan öğrenciler için ilk yıl İngilizce dersi de zorunludur. Ayrıca yine ilk sene Resim, Müzik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları seçmeli dersimiz bulunmaktadır.

Fakültenizin akademik eğitim öğretim takvimi nasıldır?: 

DÖNEM 1: 1.Yarıyıl: 16.09.2019 - 17.01.2020
                  2.Yarıyıl: 03.02.2020 – 12.06.2020
                  Dönem sonu ÖBD: 22– 26 Haziran 2020                                                                                          Bütünleme: 13 – 17 Temmuz 2020

DÖNEM 2: 1.Yarıyıl: 16.09.2019-17.01.20120
                 2.Yarıyıl: 03.02.2020 – 12.06.2020
                 Dönem sonu ÖBD: 22– 26 Haziran 2020                                                                               Bütünleme: 13 – 17 Temmuz 2020                                                                            

DÖNEM3: 1.Yarıyıl: 09.09.2019 - 10.01.2020
                 2.Yarıyıl: 27.01.2020 – 29.05.2020
                 Dönem sonu ÖBD: 22– 26 Haziran 2020                                                                                          Bütünleme: 13 – 17 Temmuz 2020

DÖNEM 4: 1.Yarıyıl: 26.08.2019 - 17.01.2020
                 2.Yarıyıl: 27.01.2020 - 05.06.2020
                 Seçmeli staj: 08 – 19 Haziran 2020                                                                                Bütünleme: 29.06.2020 - 03.07.2020

DÖNEM 5: 1.Yarıyıl: 02.09.2019 - 14.02.2020
                2.Yarıyıl: 24.02.2020 – 19.06.2020
                Bütünleme: 29.06.2020 - 03.07.2020

 

DÖNEM6: 16.07.2019 - 12.07.2020

Özellikle Temel Bilimler evresinde (Dönem 1-2-3) pratik dersler nasıl işleniyor?: 

Anatomi:Laboratuvar öncesi amfide dersimiz oluyor. Laboratuvarda ise önce maket, sonra kadavra üzerinden anlatılıyor ve öğrenci katılımı sağlanıyor.
Histoloji/Mikrobiyoloji:  Laboratuvarda önce konu hakkındaki slayt izleniyor daha sonra herkes preparatlarını inceliyor. Örnek preparatlar en önde mikroskoplardan incelenebiliyor.
Patoloji: Amfideki dersten sonra bilgisayar laboratuvarında işlenir.
Biyokimya: Bilgisayar laboratuvarında araştırmalar yapılarak ya da amfide işlenir.
Diğer dersler amfide işlenir.

Pratik derslerin dönemlere göre yoğunluğu nasıl?: 
Anatomi ve histoloji uygulamalarımız 2. sınıfın yarısında bitiyor, ondan önce oldukça yoğun ancak yormayan bir biçimde işleniyor. Bu dönemlerde sınavlarda da yüksek puanlı bölümler oluyor. Özellikle dönem 3'ten sonra pratik derslerin yoğunluğu azalıyor.
Anatomi laboratuvarı ne düzeyde yeterli?: 

Fakültemizde öğrenci için yeterli maket ve kadavra bulunmaktadır. Yaklaşık 5 kişiye 2 maket, 8 kişiye 1 kadavra şeklinde olabilir. Dersten sonra kemik ve maketleri incelenmek için ÖKM’ye gidip bireysel çalışma imkanı vardır.

Pratik derslerde öğrenci başına düşün mikroskop sayısı kaçtır?: 

Her öğrenciye bir mikroskop düşmektedir.

Fakültenize özgü uygulamalarınız var mı?: 

 

Özel Çalışma Modülleri fakültemizde uygulanmaktadır. Bu konuyla ilgili öğrencilere oryantasyon haftasında gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. İletişim Becerileri dersimiz bulunmaktadır. Yaz uygulamalı stajlarımız vardır. Kariyer Günleri ve Polikliniklerin tanıtımı topluluklar sayesinde yapılmaktadır. Ayrıca farklı topluluklar hocalarımızla söyleşi ayarlayabilmektedirler. Sınavlardan sonra Soru Tartışmamız bulunmaktadır. Her hafta çarşamba günü öğle arası Çarşamba Etkinlikleri yapılır, hocalarla söyleşiler, topluluk konserleri vb. yapılır.

Mesleki Beceri Dersleri var mı?: 

 

Her blokta 1-2 tane mesleksel beceriler dersimiz vardır. Önce hocalarımız (doktor yada yüksek hemşire) anlatıyor ve maketler üzerinde uygulamalı gösteriyorlar. Daha sonra bizlerin uygulayışını takip ediyorlar ve yanlışlarımız varsa müdahalede bulunuyorlar. Sınavdan önce alıştırma yapmamız için demo derslerimiz de oluyor. Her blok sonu sınavı olup kalma-geçme şeklinde değerlendiriliyor. Sınavlarımıza katkısı %100 diyebilirim.

Simüle Hasta Laboratuvarı var mı?: 

Simüle hasta laboratuarımız yoktur. Ama Kliniğe Giriş derslerimiz simüle hastalarla işlenmektedir. Her bloğa özgü çokca Kliniğe Giriş dersimiz bulunup dönem sonu sınavı vardır. Kalma-geçme şeklindedir. Hastalarla birebir iletişim içinde olduğunuz anlar daha rahat hatırlandığı için sınavlara olan katkısını %100 olarak değerlendirebilirim.

Fakültenizin dönemlere göre ölçme-değerlendirme sistemi nasıldır?: 

1.2.3. dönemlerde teorik sınavlar ve pratik sınavlar (probleme dayalı öğrenim (PDÖ)) , 4. ve 5. dönemlerde sözlü sınavlar + teorik sınavlar( Taska Dayalı Öğrenim ) yapılır.

Dönemi tamamlamak için gerekli olan not sistemi nasıldır?: 

Geçme notu 65, finalsiz ( muaf ) geçme notu 80

Pratik sınavlar nasıl yapılıyor?: 
Anatomi ve histoloji sınavlarımız zilli sınav şeklinde yapılıyor. Laboratuara girişte sınav kağıdımızı alıyoruz ve arkamız dönük bir şekilde masaların yanına oturuyoruz. İlk zille beraber sınava başlıyoruz. Belirli dakikalarda zil çalıyor ve bu süre içinde o masadaki maket/kadavra/preparattaki okla gösterilen yerlerin isimlerini kağıttaki boşluklara yazıyoruz. Her sınav için farklı sayıda masa vb. bulunuyor.
Temel Bilimler döneminde Finalsiz geçme var mıdır?: 
Evet, 80 üstü ortalama finalsiz geçer (muaf olur). Finalde herhangi bir baraj sistemimiz yoktur.
Fakültede eğitim sürecini iyileştirmek için ne gibi çalışmalar yapılmaktadır?: 

 

Akran danışmanlığı uygulaması, geri bildirim anketleri, Eğitim Koordinatörü uygulaması, TEÖK(Tıp Eğitimi Öğrenci Kurulu) çalışmaları bulunmaktadır. 

Öğrenciler eğitimleri hakkında söz sahibi olabiliyor mu?: 
Okul içinde eğitim alanlarında geri bildirim kutuları bulunur. Öğrenciler ister isimlerini vererek ister anonim şekilde istek ve şikayetlerini bu kutular aracılığı ile yöneticilere iletir. Tıp Eğitimi Öğrenci Kurulu her yıl, her blok verilen geri bildirimleri değerlendirerek değişen olumlu/olumsuz şeyleri çıkarır buna göre hareket eder. Dekan yardımcıları ayda bir veya gerek görülürse birden fazla olmak üzere bazı öğrencilerle bir araya gelerek işleyiş hakkında düşüncelerini öğrenir. Bunun dışında akran danışmanlığı denilen sistem içerisinde okula başlayan öğrenciler üst dönemden belirlenen akran danışmanlarına dilediğini danışabilir veya şikayetlerini iletebilir.
Bu fakülteyi tercih edebilirim çünkü…: 
Dokuz Eylül Tıp Fakültesini tercih etmemin en büyük nedeni Probleme Dayalı Öğrenim Sistemi diyebilirim. Haftada bir veya iki defa yaptığımız PDÖ oturumları sayesinde zamanında ve etkili bir ders çalışma imkanı bulabildiğimizi düşünüyorum. Her konuyu hocalarımızın yaptığı şekilde anlatabilecek gibi çalıştığımız için oldukça faydalı bir öğrenim gördüğümüze inanıyorum. Bunun dışında diğer fakültelerden farklı olarak ilk yılımızdan başlayarak yaptığımız Kliniğe Giriş uygulamalarımızla mesleğimize daha kolay adapte olarak benimseyebildiğimizi düşünüyorum. İletişim Becerileri derslerimizle sağduyulu ve anlayışlı hekimler olabilmeyi öğreniyoruz. Mesleksel Beceriler derslerimiz sayesinde uygulamalı becerilerimizi geliştirme fırsatına sahibiz. Her yaz yaptığımız zorunlu stajlarla mesleğimize önceden ufak adımlar atma şansımız da oluyor. Bunun gibi sayabileceğim pek çok nedenle ben Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih ederim.
Bu üniversitede okumanın dezavantajları nelerdir?: 
Ne yazık ki üniversitemizde Tıp Fakültesi diğer bölümlerden ayrı bir ilçede yer almaktadır. Kampüsümüzde Güzel Sanatlar Fakültesi dışında çeşitli fakülteler bulunmadığından farklı fakültelerle sosyalleşme olanağı kısıtlı düzeydedir.

Yeni yorum ekle